Mistrz grozy

Później – blog książkowy

Groza w najlepszym wydaniu

Człowiek potrzebuje emocji. Potrzebujemy takich emocji, które wstrząsną nami do głębi. Może dla niektórych osób to dziwne, ale tak naprawdę jest. Jeżeli ktoś potrzebuje takich szokujących, fascynujących emocji, to może je znaleźć w książkach. W szczególności tych z gatunku grozy. Na szczęście rynek czytelniczy obfituje w wiele ciekawych propozycji. Wśród nich prym wiedzie niezapomniany i nadal tak samo utalentowany (pomimo upływu lat) Stephen King, który zaprasza do czytania książki pt. “Później” (https://www.taniaksiazka.pl/pozniej-stephen-king-p-1492412.html).

Wielkie emocje gwarantowane

Tak, zdecydowanie można powiedzieć, że jeżeli ma się do czynienia z tym autorem, to wielkie emocje gwarantowane. To człowiek, który ma wspaniałe pomysły, które potem przelewa na papier. Świadczy o tym chociażby jego pokaźny dorobek literacki. Autor ma na swoim koncie wiele książek z których dochód wynosi ok. 50 mln dolarów rocznie. Pomimo nieciekawej przeszłości, gdzie przewinęły się nawet bardzo wczesne nałogi, King w końcu wyszedł na prostą. Zaczął pisać, a kolejne wytwórnie filmowe ustawiają się w kolejce po to, aby móc nakręcić film na podstawie jego książek. Stephen King jest teraz przykładny, obywatelem i bardzo często udziela się także charytatywnie. O czym pisze w swojej najnowszej książce?

W świecie umarłych

Na pozór Jamie jest zwyczajnym chłopcem. Tylko jego mama wie, że wcale tak nie jest. Bo Jamie widzi o wiele więcej od innych. Bowiem chłopiec już od dawien dawna widuje zmarłych i potrafi się nawet z nimi komunikować. Na pierwszy rzut oka – cecha bardzo przydatna, ale tak może być tylko w filmach. Mama chłopca doskonale wie, że Jamie nie powinien nikomu mówić o swoich zdolnościach i tak faktycznie jest. Jamie wie co widzi. Wie, że nie do końca jest taki jak jego rówieśnicy, ale stara się z nikim o tym nie rozmawiać. Tylko, że takie “cuda” prędzej, czy później muszą wyjść na wierzch. Już niedługo potem policja dowiaduje się o tym, co potrafi chłopiec i prosi go o pomoc w rozwikłaniu pewnej zagadki. Otóż jest (a właściwie był) pewien morderca, który groził, że i tak będzie uderzał zza grobu. O co może w tym wszystkim chodzić? Czy młody Jamie będzie w stanie pomóc policji? Główny bohater jeszcze nie wie jaką przyjdzie mu płacić cenę za swoje umiejętności. Czasem lepiej nie wiedzieć o takich rzeczach, a swoje nadzwyczajne umiejętności schować bardzo głęboko. Jak zakończa się losy małego, na pozór bardzo niewinnego chłopca? Odpowiedź można znaleźć w najnowszej i na pewno wciągającej propozycji od Stephena Kinga.